Zájezdy do Chorvatska letecky, autobusem i autem

Kouzelné MAROKO ****

kufr pdf

Termín:27.09. (Út) - 04.10. (Út) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:1015923

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena: 29 690 Kč

Ubytování
4* hotely dle popisu v programu se snídaní a možností dokoupit večeře formou bufetu.
Stravování
7 x snídaně formou bufetu ve 4* hotelích7 x večeře formou bufetu: příplatek 3500,- Kč. Večeře nejsou zahrnuty záměrně, protože řada klientů se nechá zlákat návštěvou místních restaurací. Bufet je pohodlným řešením, pokud už večer nechcete z hotelu nikam odcházet.
Program zájezdu
Maroko je země kontrastů. Na severu jej omývají vody Středozemního moře , na západě vlny Atlantského oceánu a křižují jej pohoří Rif a Atlas. Krajina sama o sobě je nádherná a je místem působení celé škály středomořského podnebí, které se nakonec vzdává písku Sahary.Země nabízí nádherné výhledy, které s potěšením osobně objevíte.Maroko je nepřekonatelně rozmanité, plné podmanivých panoramat a pestrým kaleidoskopem řady kultur a křižovatkou mnoha civilizací – od arabské, berberské, francouzské, římské, andaluské, maurské až po osmanskou říši. Všichni uvedení přispěli k bohatému kulturnímu a kulinářskému dědictví Maroka.Pojďte Maroko objevit s námi – jeho výhledy, zákoutí, chutě i vůně.
1.den:Přílet do Maroka, MarrakeshLet z Prahy do Marakesh s přestupem v Paříži, během kterého je plánovaná krátká prohlídka města (cca 2 hodiny, místo čekání na letišti) . Po přistání a vyřízení vstupních formalit v Marrakéši transfer do hotelu, ubytování – ADAM Hotel and Spa Marrakech 4*
2.den:MARRAKESHSnídaně v hotelu. Den je věnovaný návštěvě Marrákeše, druhého nejstaršího císařského města po Fes, známého jako perla jihu, založeného Almoravidy na konci 11. století. Návštěvu zahájíme v paláci Bahia, dále pokračujeme Medinou a Mellahem a mešitou Koutoubia. Oběd v místní restauraci a pokračování návštěvy v Majorelle a v zahradách Menara s panorama Atlasu. Zajdeme také na náměstí Djeema-El-Fna, kde se zastavíme, abychom ochutnali jednu z nejlepších čerstvě vymačkaných pomerančových šťáv na světě , vyzkoušeli vůně tradičního koření, viděli fakíry a kouzelníky a zažili kouzelnou atmosféru jak z pohádky Tisíce a jedné noci.V podvečer návrat do hotelu ( 2. noc hotel Adam 4*)
3.den:VODOPÁDY OUZOUD – JIŽNÍ ATLASCascades d´Ouzoud jsou největší a nejpůsobivější vodopády v Maroku padající do řeky z výšky 110 metrů. Jméno „ouzoud“ je berberským výrazem pro mlýnky na olivy, které se v oblasti hojně pěstují. Nenáročnou procházkou dojdete až k samotnému dnu vodopádů, kam s tříštivým zvukem dopadá voda a tvoří jezírka, kde se místnou koupou a jezdí zde i malé lodě. Cestou k vodopádům budete obdivovat krásné vyhlídky, vyfotit a krmit opičky , můžete si vychutnat čaj či výborný tajin v tradičních čajovnách. Během celodenního výletu se dostanete i do odlehlých horských vesniček. Ubytování v podhůří Atlasu, Beni Mellal Ouzoud hotel 4*
4.den:CASABLANCASnídaně v hotelu a odjezd do Casablanky.Casablanka je největším hospodářským a kulturním střediskem státu v oblasti Anfa. Město leží u Atlantského oceánu a sídlí zde řada důležitých námořních institucí. Při prohlídce města zavítáme do centra města, na trh, do čtvrti Habous, dále na prohlídku Královského paláce a na náměstí Mohameda V.Nejvýznamnější pamětihodností města je mešita Hassana II., která je druhou největší mešitou světa po mešitě v Mekce. Do modlitebního sálu se vejde 25 000 lidí a na přilehlé nádvoří dalších 80 000. Čtvercový minaret je vysoký 210 metrů a v noci z něj svítí paprsek ukazující směr k Mekce.Po prohlídce města transfer do hotelu OUM hotel Casablanca 4*, check-in a nocleh (skvělá poloha uprostřed města, jen pár minut pěšky k mnoha obchodům, výborným restauracím a rušným barům. Hotel má pro hosty také Spa a tradiční hammam.
5.den:TANGIER – BRÁNA DO AFRIKY – GIBRALTARSKÝ PRůLIVSnídaně v hotelu. Prohlídku Tangiru začneme okružní jízdnou přes bulvár Pasteur, Plaza of France a kolem diplomatických čtvrtí. Poté navštívíme Cap Spartel s nádherným výhledem na Gibraltarský průliv, kde budeme mít možnost navštívit Herkulovu jeskyni a slavnou Bránu Afriky, které vznikly erozí moře. Oběd v místní restauraci. Po prohlídce města transfer do hotelu 4* KENZI Solazur, check-in a nocleh ( v centru města, s vyhlídkou na Gibraltar. Na pokoji je minibar, klimatizace a wi-fi zdarma, hotel má bazén a 7 restaurací)
6.den:CHEFCHAOUEN – Modré město a FEZSnídaně v hotelu. Vydáme se do Modrého města – Chefchaouen.Příjemné horské městečko Chefchaouen je oblíbeným turistickým cílem. Najdete tu nádherné výhledy na pohoří Ar Ríf a malebné bílo- modré domky ve španělském stylu. Postavili je muslimští uprchlíci ze Španělska, jejichž příchod znamenal prosperitu a růst. Chefchaouen byl založen jako základna, odkud útočili na Portugalce v Ceutě. Do roku 1920 sem byl křesťanům pod trestem smrti zakázán vstup.Po prohlídce městečka odjezd do města Fes, orientační okružní jízda městem a transfer do hotelu 4* L´ESCALE, check-in a nocleh (zcela v centru města, pěší dostupnost od všech hlavních turistických zajímavostí.
7.den:FEZ – MEKSNES – RABATPo snídani bude největší část dne věnována poznávání Fezu, který je hlavním duchovním a kulturním městem Maroka a je též uveden seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Návštěva středověké Mediny s tisíci uliček, vstup do „Attarine Medersy“, návštěva koželužen, islámská univerzita, proslulá mešita Qaraouiyne, která patří mezi nejvýznamnější marocká poutní místa, súky, bazary, fontána Nejjarine a návštěva nového města Fez . Navštívíme také náměstí Place El Hedim s největší a nejkrásnější branou v Maroku Bab Boujeloud. Odpoledne pokračujeme do Meksnes – tzn. „Marocká Versailles“, které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery. Dále budete pokračovat do hlavního města – Rabat, ubytování hotel 4*
8.den: RABAT , odpoledne odlet do ČRSnídaně, dopolední prohlídka hlavního města Rabat – zastávka u Královského paláce, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays , odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.
Doprava
Letecky Praha – Marrakesh a zpět Rabat - Praha s 1 přestupem v Paříži. delší zastávka v Paříži je s možností navštívit centrum města s našim průvodcem.Asistenční služby na letišti při odletu a příletu, transfery klimatizovaným busem s WC a WIFI
Hotely v balíčku
ADAM Hotel and Spa 4* Marrakechh ( 2 noci)
Ouzoud hotel 4* Beni Mellal (1 noc)
OUM hotel Casablanca 4*, skvělá poloha uprostřed města, jen pár minut pěšky k mnoha obchodům, výborným restauracím a rušným barům. Hotel má pro hosty také Spa a tradiční hammam. ( 1 noc)
KENZI Solazur 4* Tanger, v centru města, s vyhlídkou na Gibraltar. Na pokoji je minibar, klimatizace a wi-fi zdarma, hotel má bazén a 7 restaurací. ( 1 noc)
L´ESCALE hotel 4* , Fez, zcela v centru města, pěší dostupnost od všech hlavních turistických zajímavostí. (1 noc)
Hotel la Capitale 4*, Rabat - nebo obdobný v centru města (1 noc)

Podobné zájezdy

Kouzelné MAROKO ****

destinace: Maroko, Maroko

termín:27.09. (Út) - 04.10. (Út) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Kouzelné MAROKO
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
29 690 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...