Zájezdy do Chorvatska letecky, autobusem i autem

POBYT U MRTVÉHO MOŘE ****

kufr pdf

Termín:02.09. (Pá) - 09.09. (Pá) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:1015924

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena: 24 890 Kč

Popis
V suchém skalnatém údolí, které je označeno jako střed a nejnižší bod Země, se nachází jeden z přírodních divů světa – Mrtvé moře. Podobnou destinaci nenajdete nikde jinde na Zemi.

Turisté sem už po staletí přijíždí kvůli léčivým vlastnostem horkého suchého vzduchu, slunečního svitu, který nespálí pro účinky mimořádně slané vody a bahna bohatého na živiny. Před miliony let bylo Mrtvé moře lagunou Středozemního moře. Tektonické desky se však posunuly, zvedly půdu mezi Mrtvým a Středozemním mořem a odřízly tak přívod vody z oceánu. Mrtvé moře se stalo jezerem a díky odpařování v průběhu let se místní voda stává stále slanější. V roce 2011 byla slanost naměřena na přibližně 34,2%, což je více než 9krát slanější než oceán. Vyzkoušejte blahodárné účinky tohoto místa dřív než bude pozdě, nebude tu pro nás navždy. Odborníci odhadují, že v důsledku odpařování a odsávání vodních hladin bude moře mít vodu jen dalších 50 let.
Poloha
Ramada Resort Sea Dead Sea 4* se nachází na severním okraji východního pobřeží Jordánska, mezi mocnými historickými a náboženskými památkami. Odpočiňte si v pokojích a apartmá v butikovém stylu s balkonem či terasou s výhledem na Mrtvé moře .
Vybavení
Vstupní hala s recepcí, výtah, restaurace, restaurace à la carte, lobby bar, bar u bazénu, dva bazény (jeden se skluzavkou a toboganem), vířivka, konferenční sál.Zdarma: Wi-Fi (ve společných prostorách a na pokojích), slunečníky a lehátka u bazénu.Za poplatek: SPA centrum (vířivka, sauna, pára, masáže, léčebné a relaxační procedury), fitness centrum.
Ubytování
Hotel Ramada Dead Sea 4*Dvoulůžkové pokoje s manželskou postelí nebo oddělenými postelemi, s možností jedné přistýlky nebo rodinné pokoje ( 2+2) jsou klimatizované nastavitelnou klimatizací ( bez poplatku). Pokoje mají vždy balkon nebo terasu s výhledem na moře.
Stravování
Polopenze formou bufetu - kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní kuchyně. Káva, čaj a voda je na pokojích doplňována zdarma
Vzdálenosti
Resort je vzdálený 45 minut jízdy od Ammánu a 170 km od Petry.
Pláž a plážový servis
Písčitá pláž, určená pouze hotelovým hostům, je vzdálená cca 500 m od hotelu po klidné stezce. Dopravu zajišťuje v pravidelných intervalech hotelový minibus. Na pláži jsou k dispozici slunečníky, lehátka a sprchy.
Doprava
Letecky z/do Prahy, v září a říjmu dle rozpisu termínů přímý let Praha - Aqaba a zpět - charterové lety ( včetně poplatků a tax, zavazadla 8 +23 kg, Smartwings) Transfery klimatizovaným autobusem s WC a wifi
Detailní popis
MRTVÉ MOŘE
je označeno jako střed a nejnižší bod Země, se nachází jeden z přírodních divů světa – Mrtvé moře. Podobnou destinaci nenajdete nikde jinde na Zemi. Turisté sem už po staletí přijíždí kvůli léčivým vlastnostem horkého suchého vzduchu, slunečního svitu, který nespálí pro účinky mimořádně slané vody a bahna bohatého na živiny. Před miliony let bylo Mrtvé moře lagunou Středozemního moře. Tektonické desky se však posunuly, zvedly půdu mezi Mrtvým a Středozemním mořem a odřízly tak přívod vody z oceánu. Mrtvé moře se stalo jezerem a díky odpařování v průběhu let se místní voda stává stále slanější. V roce 2011 byla slanost naměřena na přibližně 34,2%, což je více než 9krát slanější než oceán. Vyzkoušejte blahodárné účinky tohoto místa dřív než bude pozdě, nebude tu pro nás navždy. Odborníci odhadují, že v důsledku odpařování a odsávání vodních hladin bude moře mít vodu jen dalších 50 let.
PLÁŽE Rozhodně to není Chorvatsko, Španělsko ani Karibik, ale je to právě to úžasné a zábavné. Pláže Mrtvého moře jsou většinou skalnaté plné solných ostrůvků , vždy trochu blátivé a s upraveným vstupem. Hotelová středisek zde vytvořila pro návštěvníky příjemné oásy s nasypaným písečným pruhem , slunečníky, lehátky a promenádou. A i když písek zde není práškově bílý, můžete si užívat nejzajímavějších pláží světa. Krajina je tu neuvěřitelně nádherná, se skalnatými horami obklopujícími moře na východě a západě a s bujnou zemědělskou půdou na severu. Na každé hotelové pláži je přítomen plavčík, který dbá o bezpečnost při koupání , poradí jak se chovat ve vodě a jak na nejlepší účinky bahenních zábalů. VODA Je těžké popsat pocit při vstupu do vody Mrtvého moře. Čistota je vysoká, přestože voda je naplněna bahnem. Vysoká slanost a okolní pouštní krajina způsobuje, že ve vodě nebo v její blízkosti kromě několika palem téměř nic nemůže přežít. Okusování rybičkami nebo podmořský život tedy nečekejte. Samotná voda čistě a příjemně voní, bahno nijak nepáchne. Z vody máte hedvábně hladký pocit, přijde vám spíše olejovitá. Platí zde několik pravidel – nesmí se ve vodě skákat ( o krystalky soli byste se mohli poranit) a žádná voda do očí ( opravdu to hodně štípe). Do vody se nelze potopit a nadnáší vás jako peříčko , což vám umožní nejen jedinečný pocit levitace ale i třeba čtení novin při plavání na zádech. Na vodách Mrtvého moře nejezdí žádné lodě a neprovozují se vodní sporty, jedná se o chráněný biotop a oázu určenou zdraví a klidnému odpočinku.
SLUNCE Ačkoliv je zde obvykle vyšší teplota než v jiných oblastech Jordánska a uvádí se zde 330 slunečných dnů v roce, Slunce je zde velmi přátelské. Výpary minerálů z Mrtvého moře vytvářejí nad oblastí unikátní aerosolovou vrstvu. Tento opar blahodárně působí na dýchací cesty a hustota vzduchu zabraňuje proniknutí škodlivých ultrafialových paprsků. Na sluníčku se tedy nespálíte tak snadno jako u jiných moří a ochranný faktor opalovacích krémů vydrží na delší dobu.
LÉČIVÉ ÚČINKY Dnes k Mrtvému ​​moři přijíždějí tisíce lidí z celého světa, aby se omlazovali, léčili, odpočívali a užívali si přírodních výhod místní vody, bahna a slunce. Pobřeží lemují řetězce prvotřídních luxusních hotelů a lázeňských středisek. Poskytují vynikající ubytování a řadu procedur v hotelových lázních. Kliniky Mrtvého moře se specializují na léčbu kožních nemocí v čele s lupénkou, kloubních a očních chorob a také na problémy dýchacích cest a léčba vysokého tlaku. Především dámy bude zajímat vysoký účinek na zpevnění pokožky, detoxikaci a účinná léčba celulittidy. Každá klinika má tým lékařů odborníků a plně vyškolený ošetřovatelský personál, který doporučí léčebnou kúru podle konkrétních problémů pacienta. Laboratoře Mrtvého moře vyrábějí řadu obličejových bahenních masek, koupelových solí, šamponů, čisticích prostředků, výživných krémů, zvlhčovačů, krémů na ruce, odličovačů, pleťových tonik, adstringentů, myček na obličej, koupelových a sprchových gelů, mýdel a sluneční ochrany krémy. Všechny jsou vyráběny z přírodních produktů této oblasti, mají vynikající kvalitu a jsou k dispozici v prodejnách po celém Jordánsku nebo je lze objednat online k dodání kdekoli na světě, aby si návštěvníci mohli i po návratů domů léčebnou kosmetiku, kterou tady objevili.

Podobné zájezdy

POBYT U MRTVÉHO MOŘE ****

destinace: Jordánsko, Poznávací zájezdy - Jordánsko, Jordánsko

termín:02.09. (Pá) - 09.09. (Pá) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

POBYT U MRTVÉHO MOŘE
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
24 890 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...