Fakta o Chorvatsku

Zřízen portál "Parky Chorvatska"

Chorvatsko je turistickou destinací známou svým mimořádně dobře zachovalým a bohatým přírodním dědictvím. Toto přírodní bohatství se skládá z 19 národních parků a CHKO, které jsou nyní integrovány pod společnou značkou "Parky Chorvatska". Tak byl zahájen společný internetový portál "Parky Chorvatska", kde návštěvníci mohou získat informace o přírodních krásách Chorvatska a zvláštnostech parků. Kromě virtuální procházky parky, portál umožňuje detailní plánování cesty.


Obonjan se stává moderní turistickou destinaci

Obonjan nedaleko města Šibeník, dříve známý jako Ostrov mládeže, se stává první ostrovní destinací v oblasti Středozemního moře se specializací na moderní cestovní ruch, s důrazem na obsah, jako je hudba, umění, trvale udržitelný život, wellness, gastronomie a technologie.


V Chorvatsku otevřeno a zrekonstruováno 40 nových hotelů

Chorvatský cestovní ruch do této sezóny přichází s 40 nových nebo nově zrekonstruovaných hotelů, s několika novými kempy, turistickými letovisky a aparthotely. Nová turistická zařízení najdeme podél pobřeží, ale i ve vnitrozemí. Podle průzkumu Ministerstva cestovního ruchu, se budou celkové investice do odvětví cestovního ruchu v roce 2016 pohybovat kolem 676 milionů eur, což představuje nárůst investicí ve výši 40 procent ve srovnání s loňským rokem.


Otevřen kemp Krk, první kemp s 5 hvězdičkami

První kemp v Chorvatsku zařazen do kategorie 5 hvězdiček byl otevřen ve městě Krk, na stejnojmenném kvarnerském ostrově. Kemp Krk se rozkládá na 11 hektarů a pojme 1300 návštěvníků, kterým nabízí celou řadu aktivit, jako je komplex bazénů.


Chorvatsko má nejkrásnější pláž v Evropě

Volbou čtenářů portálu "European Best Destination", pláž Stiniva na ostrově Vis byla vyhlášená nejlepší evropskou pláži! Tento výběr se pořádá každý rok způsobem, že porota portálu vytvoří seznam s téměř 300 nejlepších a nejkrásnějších evropských pláží. Tento rok právě chorvatská pláž Stiniva získala nejvíce hlasů a usadila se na samém vrcholu seznamu 15 nejkrásnějších pláží v Evropě.

 

 

 

15. - 17. července 2016 - Ultra Europe Music Festival

Ultra Europe Music Festival je známým festivalem elektronické hudby pod širým nebem a letos se již počtvrté koná ve Splitu. Očekává se více než 150.000 návštěvníků, kteří se mohou těšit na neuvěřitelné hvězdní hudební lineup, stejně jako celou řadu světoznámých DJ-ů.


12. - 14. července 2016 - Fresh Island Festival

Pláž Zrće na ostrově Pag, známá jako chorvatská Ibiza, je velkým tanečným jevištěm a domovem mnoha letních hudebních akcí. Zrće je velmi známou destinací pro zábavu se spoustou diskoték a barů, který mají v létě otevřeno po celé dny a noci. Jednou z klíčových událostí tohoto léta bude Fresh Island Festival.


10. července - 25. srpna 2016 – Dubrovnický letní festival

Dubrovnický letní festival se koná od roku 1956. Jako nejstarší chorvatský kulturní festival, nabízí bohatý a pestrý program v oblasti divadla a baletu, klasické hudby a opery. Pravidelní návštěvníci cestují zdaleka, aby si užili dubrovnické moře, krajinu a gastronomii a samozřejmě, aby navštívili festival.


15. - 23. července 2016 - Pannonian Challenge

Pannonian Challenge, nejznámější festival extrémních sportů a nejznámější značka města Osijek je už 17 let středem alternativní kultury. Pannonian je v současné době jedním z nejvýznamnějších festivalů extrémních sportů v regionu, o čemž svědčí i fakt, že Osijek v červenci bude zastávkou Světového poháru v BMX.


25. - 28. srpna 2016 - Renesanční festival

Renesanční festival ve městě Koprivnica je jednou z největších událostí v Chorvatsku. Letos se koná 11. ročník festivalu, na kterém návštěvníky očekává spousta vystoupení různých hudebních uskupení na téma středověké hudby.