Chorvatsko informace k leteckému odbavení

Klienti by měli být na letišti cca 2 hodiny před odletem a odbavují se sami. Na informační tabuli (viz obrázek) si najdete své číslo letu a číslo přepátky k odbavení. Poté se dostavíte na letištní přepážku k odbavení, předložíte cestovní doklady a zavazadla a přejdete k pasové kontrole. Upozorňujeme, že poslední cestující bude odbaven nejpozději 40 minut před odletem letadla. V případě pozdního příchodu již nebude možné zaručit Váš nástup do letadla.

Váha (hmotnost): cestující (osoba starší 2 let) má právo na bezplatnou přepravu zavazadel o maximální hmotnosti 15 kg, plus kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm s maximální hmotností 5 kg. Přeprava zavazadel těžších nebo nestandardních např. surf, kolo apod. není zahrnuta v ceně letenky. Všechny informace ohledně letecké přepravy naleznete na: 

http://www.smartwings.com/cs/cestovni-informace/prepravni-podminky/

Poškození zavazadla: při poškození zavazadla, které jste odevzdali letecké společnosti k přepravě, si nechte (ještě před opuštěním odbavovacího prostoru), vystavit protokol o škodě (P.I.R.) u přepážky reklamací. V případě reklamace zavazadla nutno předložit letenku se zavazadlovým lístkem a PIR. Cestující se řídí "podrobnými přepravními podmínkami pro cestující, zavazadla a zboží v letecké dopravě". Více informací naleznete na: 

http://www.smartwings.com/cs/cestovni-informace/prepravni-podminky/ 

Pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol pro cestující v souladu s nařízením EU (letecká doprava). V příručním zavazadle ani v kapsách Vašeho oděvu nenechávejte kovové předměty a věci, které by mohly být zdrojem ohrožení, např. nože, pilníky, nůžky atd. 

Tekutiny: při bezpečnostní kontroje je nutné mít všechny tekutiny a gely v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100 ml/ks, vložit je do jednoho uzavíratelného plastového sáčku o maximálním objemu 1 litr (tedy max. celkem 10  ks po 100 ml) a předložit je k samotné kontrole. Na palubu letadla se může cestující vzít pouze tekutiny a gely zakoupené v letištních obchodech ve vyhrazeném bezpečnostním prostoru. Pravidla platí pro všechny cestující, jejichž odletovou destinací je letiště v zemi Evropské unie, bez ohledu na destinaci cílovou, v žádném případě nebude omezen prodej ve free-shopech. Podrobné aktuální informace naleznete na: 

http://www.prg.aero/cs/ 

Po příletu do Splitu, po celním odbavení a vyzvednutí Vašich zavazadel, vyhledáte zástupce CK, který Vás bude očekávat v letištní hale. Zajistí Vám transfer do místa ubytování a poskytne všechny potřebné informace.

Transfer je zajištěn dopravou Astabus do bungalovu Resnik cca 10 min a do Villy Kairos a hotelu Jadran cca 20 min.