Vstupné do NP Plitvická jezera v roce 2018

Aktuality
Vstupné do chorvatského národního parku Plitvická jezera v roce 2018 výrazně podraží

Vstupné do chorvatského národního parku Plitvická jezera v roce 2018 výrazně podraží

1.3.2018

V roce 2018 došlo k výraznému zdražení vstupného do národního parku Plitvická jezera, např. pro jednotlivce v prázdninových měsících ze 180 na 250 kun (děti 7-18 let 110 kun, děti do 7 let zdarma), mimo hlavní sezónu ze 110 na 150 kun (děti 7-18 let 80 kun, děti do 7 let zdarma)V ceně vstupenky je zahrnuto jízdné panoramatickým vláčkem a výletní lodí na elektrický pohon (dle zvolené prohlídkové trati, zpravidla se kombinuje obojí). Parkovné v ceně vstupenky zahrnuto není a platí se zvlášť (osobní automobil 7 kun/hodina parkování).

Plitvická jezera jsou oblíbeným výletním místem Chorvatska, ročně tudy projde na 200 tisíc návštěvníků. Hlavním lákadlem je kaskáda 16ti křišťálově čistých jezer propojených četnými vodopády a peřejemi. Kolem jezer vedou pohodlné dřevěné chodníčky nebo šotolinové cesty, přes největší jezero je možné se přepravit lodí na elektrický pohon, zpátky ke vstupním branám jezdí vláček. Délku trasy si návštěvníci mohou nastavit dle své momentální kondice, orientace v parku je jednoduchá, navíc součástí vstupenky je mapka. Z důvodu udržení čistoty vody a ekologické rovnováhy není v jezerech dovoleno koupání.

Plitvická jezera je možné navštívit cestou k chorvatskému pobřeží nebo při návratu do České Republiky. V případě, že míříte na Istrii, Kvarner nebo do Severní Dalmácie autobusem, je výlet do národního parku v nabídce většiny cestovních kanceláří a agentur.

Čeští turisté mají Plitvická jezera zapsána ve spojitosti s filmem Poklad na Stříbrném jezeře.